Sypialnia to mały wycinek świata gdzie cisza i spokój ma zasadnicze znaczenie. Każdy niepożądany hałas powoduje wiele negatywnych skutków dla jakości życia człowieka, zwłaszcza w chwilach przeznaczonych na odpoczynek
Powszechność występowanie hałasu powoduje wiele negatywnych skutków dla jakości życia i zdrowia człowieka. Miarą natężenie hałasu jest decybel. Zmieniając poziom hałasu o 6 decybeli sprawiamy, że jest dwukrotnie ciszej lub głośniej…
Lekkie ściany działowe są obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem przegród wewnętrznych w budynkach, gdzie efekt dobrej izolacyjności akustycznej uzyskujemy wypełniając przestrzeń między płytami gipsowo-kartonowymi produktami z wełny mineralnej. W zależności od jakości zastosowanego materiału izolacyjnego skutki hałasu będą mniej lub bardziej odczuwalne.
Istotny wpływ na rzeczywistą izolacyjność akustyczną mają szczegóły rozwiązań konstrukcyjnych, usytuowanie i staranność wykonania ścianki oraz wysoka jakość materiału izolacyjnego.
Poniżej prezentujemy porady jak wyciszyć sypialnię. :
- Gęstość wełny mineralnej ma znikomy wpływ na izolacyjność akustyczną ściany
- Istotny natomiast wpływ na izolacyjność akustyczną ma stopień wypełnienia jej materiałem izolacyjnym
- Aby ściana nie przenosiła dźwięków z sąsiednich przegród oraz pomieszczeń, płyty g-k nie mogą bezpośrednio stykać się z trwałymi elementami budowlanymi
- gdy potrzebujemy odizolować się od bardzo uciążliwych dźwięków zaleca się stawianie ścianek o grubości większej niż 100 mm, na przykład szkielet podwójny połączony 2×75 mm z wypełnieniem Aku-matą, Poltermem lub Uni płytą.